Biżuteria najpiękniejszym dodatkiem.

Trafiłaś/-eś na stronę, którą tętni informacjami o biżuterii. Staramy się poruszać wszystkie ważne aspekty związane z jubilerstwem. Główny nacisk kładziemy na srebro i jego produkcję ale znajdzie się tu miejsce dla wielu innych dziedzin i tematów związanych z biżuterią. No i stylizacje – w końcu biżuteria najpiękniejszym dodatkiem!

Kamienie, kryształy i syntetyki w biżuterii

Na tapetę weźmiemy zarówno kamienie naturalne takie jak Agat, Ametyst, Awenturyn, Kwarc różowy, Rubin, Malachit, Koral, Turkus, Bursztyn, Onyks, Krzem, Hematyt, Perły i wiele wiele innych, a także cyrkonie czy kryształy takie jak np. Swarovski. Będzie też trochę o diamentach, bo jak śpiewała Marylin Monroe…

„Diamenty najlepszym przyjacielem dziewczyny”

Kolczyki, wisiorki, bransoletki, klipsy, pierścionki, broszki, wszelkiego rodzaju charmsy czy naszyjniki będą przedmiotami naszych analiz, relacji i szerokopojętych opinii.

Jaka biżuteria do czerwonej sukienki czyli co zakładać do poszczególnych stylizacji

Będziemy odpowiadać jaką biżuterię dobierać do konkretnych stylizacji. Zatem jakie kolczyki do szarej sukienki, jaka bransoletka do czerwonego swetra czy jakie dodatki do zielonej stylizacji. W końcu Biżuteria najpiękniejszym dodatkiem i z tym ciężko polemizować.

Połączenia poszczególnych elementów, takich jak kolczyki z naszyjnikiem czy bransoleta z pierścionkiem, a także różnych kamieni – np. pereł z cyrkoniami i kryształami. O tym wszystkim znajdziecie tu informacje.

Zajmiemy się również tym jak czyścić i pielęgnować biżuterię srebrną czy złotą. Sprawdzone metody i rozwiązania, oraz nieszablonowe pomysły. A także informacje o tym jak ją chronić.

Kamienie naturalne i ich właściwości

Jak już było wspomniane ważnym elementem naszych rozważań będą kamienie naturalne. Będziemy analizować ich właściwości, skład i połączenia. Warto wiedzieć, który kamień co oznacza w różnych kulturach oraz według wierzeń jakie są jego „supermoce”.

Prezenty na każdą okazję – biżuteria w służbie radości

Aby ułatwić zakup biżuterii na poszczególne święta opisywać będziemy co warto wybrać na Walentynki, co na Dzień Kobiet, lub Dzień Babci. Wspomnimy o prezentach z okazji jubileuszy i o czym warto pomyśleć dla kogoś kto odchodzi z pracy lub ma 50-te urodziny. Każda okazja jest dobra, a w końcu biżuteria najpiękniejszym dodatkiem.

No i wiele wiele więcej! Odwiedzajcie nasz często po garść wiedzy i inspiracji 😉

2 comments

Możliwość komentowania została wyłączona.